среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Затвореници за малку ќе добиеле банани со кокаин

Затвореници за малку ќе добиеле банани со кокаин

Управата на затворите во американската сојузна држава Тексас со задоволство примила донација од два големи пакети банани од пристаништето Фрипорт, каде здравствената управа утврдила дека бананите се презреани и не се за продажба.

Но, кога офицери од Управата пристигнале да го преземат овошјето, набргу откриле дека под бананите се кријат 540 пакетчиња кокаин. Вредноста на дрогата, кога би била пуштена во улична продажба, се проценува на безмалку 18 милиони долари.

– Некогаш животот ти дава лимони. А некогаш ти дава банани, прокоментираа од Управата на нивниот Фејсбук профил.

(Миа)

Коронавирус