понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 173
home Вести

Застрелана новинарка: Оливера е ранета пред нејзиниот дом во Подгорица

Застрелана новинарка: Оливера е ранета пред нејзиниот дом во Подгорица

Новинарка на црногорскиот дневен весник „Вијести“, Оливера Лакиќ вечерва е повредена од огнено оружје.

Инцидентот се случи пред нејзиниот дом во Подгорица.

Според првичните информации Лакиќ е ранета во потколеницата и е вон животна опасност.

Новинарката е хоспитализирана, а полицијата го истражува случајот.

Локални избори 2021