сабота, 26. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Застрашувачко: Еве како изгледа ударот на бура во Хрватска, седнаа да испијат пијалок, а потоа се случи хаос (ВИДЕО)

Застрашувачко: Еве како изгледа ударот на бура во Хрватска, седнаа да испијат пијалок, а потоа се случи хаос (ВИДЕО)

Двајца пријатели од Хрватска, навистина соодветно облечени, се обидоа да направат речиси невозможна работа.

Орканската бура кој беснееше на подвелебитското подрачје на Хрватска достигнуваше брзина од 190 километри на час и ја измами екипата на сењскиот Storm Chasing Теаm (Јавачи на бури) Goniči oluje) на нова доза адреналин.

Изнесоа маса и столици и одлучија да испијат пијалок на свеж воздух во Сењ додека дува силна бура.

-Ова не се обидувајте да го направите дома, ова се професионалци, порачаа со видеото, а рекоа и дека тие уживаат во ова што го прават, додека безбедноста на екипата секогаш им е на прво место.

Погледнете како се заврши овој луд обид.

Коронавирус