четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 159
home Вести

Заложничка криза во Москва, напаѓачот се заканува со експлозија

Заложничка криза во Москва, напаѓачот се заканува со експлозија

Непознат напаѓач зема заложници во стан во северниот дел на Москва и се закани дека ќе активира експлозивни направи, јавија руските медиуми повикувајќи се на извор од службите за итни случаи.

– Непознато лице држи заложници во еден стан. Напаѓачот тврди дека има експлозивни направи и планира да ги активира, изјавил неименуван извор за руските медиуми.