сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Заложничка драма во Санкт Петербург – маж со секира држи заробени шест деца

Заложничка драма во Санкт Петербург – маж со секира држи заробени шест деца

Вооружен маж држи во заложништво шест деца во стан во предградието на Санкт Петербург Колпино.

Безбедносните сили истакнуваат дека напаѓачот бил пијан и вооружен со секира.

Полицијата е на лице место, пренесува Спутник.

„Тој не ја отвора вратата, не одговара на телефон“, изјави изворот на сопругата на пијаниот маж, додавајќи дека низ вратата се слушаат детски плач.

Полицијата е на лице место, со него контактирала неговата сопруга, која не можела да влезе во станот.

Полицијата преговара со вооружениот човек, но тој досега не упатил никакви барања.

Коронавирус