вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Заложничка драма во банка: Вооружен маж држел 9 заложници, еден ослободил

Заложничка драма во банка: Вооружен маж држел 9 заложници, еден ослободил

Вооружен маж држи најмалку осум лица како заложници во филијала на „Уникредит“ банка во чешкиот град Прибрам.

Според дел од чешките медиуми, мажот прво земал девет заложници, но во меѓувреме еден ослободил.

Вооруженото лице тврди дека нема намера никого да повреди.

На местото на инцидентот има полициски единици и преговарач, но се уште не е познато дали вооружениот маж има какви било барања.

Според некои локални медиуми полицијата веќе влегла во банката и се слушналлое експлозии.

Парламентарни избори 2020