среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 130
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Вести

Загинаа двајца пилоти: До последната минута се обидувале да го спасат авионот (ФОТО)

Загинаа двајца пилоти: До последната минута се обидувале да го спасат авионот (ФОТО)

Руски воен авион Су-30 се урна над Средоземното Море при што загинале двајца пилоти, јави ТАСС.

Авионот се урнал денеска по полетување од аеродром во базата Хмејмим во Сирија.

Според руското МО, и двајцата пилоти „до последната минута се обидувале да го спасат авионот“, но не успеале во тоа и загинале.

МО на Русија соопшти дека не било пукано кон авионот.