четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 85
home Вести

Загина средношколец на екскурзија во Прага

Загина средношколец на екскурзија во Прага

Седумнаесетгодишен ученик на Средното техничко училиште за графички технологии, дијзан и мултимедиа од Илиџа загина денеска по пад од прозорец на хотел во Прага, каде учениците престојувале на екскурзија.

(фото: blesk.cz)

Босанското Министерство за образование сопшти дека трагедијата се случила вчеравечер околу 20:30 часот на матурската екскурзија. Загинал ученикот А.М. кој бил трета година.

Останатите ученици се добро и под надзор на школскиот педагог. Ќе се вратат дома кога за тоа ќе има услови, се вели во соопштението.