понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 54
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Загина млада девојка од Австрија откако на неа налетал глисер во Хрватска

Загина млада девојка од Австрија откако на неа налетал глисер во Хрватска

Дваесет и осумгодишна девојка од Австрија загинала откако вчера околу 16 часот на неа налетал глисер. Како што пренесува „24сата.хр“, таа им подлегнала на повредите во болница.

Жртвата се капела во морето близу хотел на Крк. Тешко повредена била однесена во болница во Ријека, но не можела да биде спасена.

Било утврдено дека водичот на глисерот не бил пијан.

Како што пренесува медиумот, истрагата продолжува бидејќи човекот бил во шок и не можел да разговара, исто како и членовите на семејството на жртвата.

Коронавирус