недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 53
home Вести

Зад насмевката и скапата облека се криел МОНСТРУМ: Ова е таткото кој си ги задави трите дечиња, а еве како изгледале тие (ФОТО)

Зад насмевката и скапата облека се криел МОНСТРУМ: Ова е таткото кој си ги задави трите дечиња, а еве како изгледале тие (ФОТО)

Четиригодишно дете и близнаци на возраст од седум години вчера беа задавени во стан во Загреб од нивниот татко.

Како што пренесуваат хрватските медиуми, 56-годишниот Харлад Копиц потоа се обидел да се самоубие.  Зад скапите облеки на угледниот човек се криело лицето на монструмот.

Станува збор за австриски државјанин, угледен финансиски консултант кој живеел и работел во Загреб. Со сопругата наводно биле разведени, па децата викендов биле кај него на гости.

Во својот последен статус на „Фејсбук“ напишал: „Збогум на сите“, а како мотив ги навел нарушените односи со бившата сопруга и сегашната партнерка.

Овие дечиња беа давени до смрт од својот родител! Нека почиваат во мир!

 

 

 

Локални избори 2021