вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 19
home Вести

Заборавете на влез во Обединетото Кралство, властите воведуваат дополнителни тестови против коронавирусот

Заборавете на влез во Обединетото Кралство, властите воведуваат дополнителни тестови против коронавирусот

Британските власти имаат намера да воведат дополнителни тестови за патниците од странство што се чуваат во карантин, но конечната одлука за тоа сè уште не е донесена, изјави денеска министерот за животна средина, Џорџ Џастис.

ИТВ објави дека постои план сите патници кои пристигнуваат во Велика Британија од странство да бидат тестирани на вториот и осмиот ден по пристигнувањето, додека се во карантин.

„На овој начин, ние сакаме дополнително да ги зајакнеме мерките против коронавирусот“, потврди Џастис за „Скајњуз“, пренесува „Ројтерс“.

ЕУРО 2020

Македонија