понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 143
home Вести

За трагедијата беа доволни 7 секунди: Моментот кога крузерот удира во туристичкиот брод (ВИДЕО)

За трагедијата беа доволни 7 секунди: Моментот кога крузерот удира во туристичкиот брод (ВИДЕО)

Унгарската полиција на прес-конференција со медиумите покажала нова снимка од потонување на бродот во Будимпешта каде нaстрадаа седум лица.

По 20 патници се трага, а како изминува времето се помали се шансите да ги пронајдат живи.

На снимката од надзорните камери може да се види како огромниот крузер удира во туристичкиот брод.

Од силината на ударот бродот се превртел и потонал.

Коронавирус