понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 153
home Вести

За прв пат во Њујорк организирано рано гласање, километарски колони со илјадници граѓани (ФОТО+ВИДЕО)

За прв пат во Њујорк организирано рано гласање, километарски колони со илјадници граѓани (ФОТО+ВИДЕО)

Вчера во Њујорк на првиот ден од раното гласање на американските претседателски избори се формирале долги редови каде граѓаните чекале со часови за да гласаат.

Ова е прв пат во Њујорк да е овозможено рано гласање за претседателки избори. Илјадници њујорчани побрзале на избирачките места , бидејќи се плашеле нивниот глас да не не биде изброен ако би гласале преку пошта, пренесува весникот „Њујорк тајмс“.

Коронавирус