сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 99
Во живо

Обраќање на Мицкоски по повод 23-ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба

home Вести

За нивната секс афера зборуваше цел свет: Објавена снимката на Бил Клинтон и Моника Левински од Белата куќа (ВИДЕО)

За нивната секс афера зборуваше цел свет: Објавена снимката на Бил Клинтон и Моника Левински од Белата куќа (ВИДЕО)

На снимката која е стара 20 години се наоѓаат главните актери на тогашната афера, поранешниот претседател Бил Клинтон и Моника Левински како емотивно комуницираат во Белата куќа.

Видеото датира од 1997 година кога и се случи аферата во Белата куќа, а го објави претседателската библиотека или архива, каде се гледа како Бил Клинтон го дава својот неделен радио извештај, а потоа се поздравува со колегите во Овалната соба меѓу кои беше и тогашната практикантка Моника Левински.

Се гледа како Клинтон и Левински разговараат, а потоа прегрнати се сликаат.

Оваа фотографија е позната уште од тоа време, но за првпат се појави видео запис.

Библиотеката на Клинтон не даде никаков коментар, а на ЈуТјуб беше објавен по барање и според законот за слобода на медиумите.

Покасно се објави во медиумите дека имале секс афера во Белата куќа и дека биле заедно тој ден кога било направено видеото.

Бил Клинтон беше обвинет дека дал лажна изјава за својата врска со Левински, а американскиот сенат никогаш не го осуди.

Локални избори 2021