четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 48
home Вести

Вучиќ: „Трамп ми подари клучеви од Белата куќа“

Вучиќ: „Трамп ми подари клучеви од Белата куќа“

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави дека добил клучеви од Белата куќа од американскиот претседател Доналд Трамп, симболично

Вучиќ посочи дека има добри билатерални разговори со Трамп, кои би донеле добри работи за Србија.

„Добив и посебна порака која ми ја напишал Трамп. Добил и клучеви од Белата куќа за кои Трамп во текот на “

„Добив и специјална порака што ми ја напишал Трамп. Исто така, ги добив клучевите од Белата куќа. Кога ми ги подари Трамп ми рече „Вие секогаш можете да влезете тука“, посочи Вучиќ.

Вучиќ додаде дека пораката ќе ја остави на својата ќерка Милица, пенкалото со кое го потпиша договорот ќе го остави на неговиот син Вукан, додека пенкалото што го доби од Трамп ќе го остави на неговиот син Данило.

Локални избори 2021