понеделник, 6. април 2020. Вести денес: 173
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Втора жртва на Ковид-19 во Франција

Втора жртва на Ковид-19 во Франција

Во Франција почина уште едно лице заразено со новиот коронавирус, соопштија локалните власти.

Починал 60-годишен Французин, кој доцна синоќа во многу сериозна состојба бил прегледан во болница во Париз.

– За жал, тој почина во текот на ноќта, информира директорот на болницата Жером Саломон.

Во Франција со вирусот се заразени 17 лица.

Коронавирус