четврток, 4. март 2021. Вести денес: 3
home Вести

ВРТОГЛАВА ЦИФРА – еве колку чинеше чистењето на Белата куќа по Трамп

ВРТОГЛАВА ЦИФРА – еве колку чинеше чистењето на Белата куќа по Трамп

Чистењето на Белата куќа по заминувањето на претседателот Доналд Трамп чинеше најмалку 127.000 долари, објави „Њузвик“.

Веднаш по заминувањето на Трамп од Белата куќа, специјален тим почна со чистење на резиденцијата што има 132 соби и 35 бањи.

Тие имале само пет часа да ја исчистат резиденцијата. (МИА)

Коронавирус