понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Вредноста на биткоинот се искачи- еве колку изнесува

Вредноста на биткоинот се искачи- еве колку изнесува

Вредноста на биткоинот денеска се приближи до деветмесечниот максимум и изнесува 7.000 долари.

Вредноста на најпознатата криптовалута на берзата Битстамп се зголеми за 1,1 проценти на 7.056 долари, што е највисоко ниво од почетокот на август минатата недела.

Во саботата биткоинот поскапе за 14 отсто, што е втор најголем дневен скок на криптовалутата оваа година,

Вредноста на биткоинот годинава речиси двојно се зголеми.

Коронавирус