петок, 9. декември 2022. Вести денес: 81
home Вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Поп ќе удавеше бебе додека го крстеше

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Поп ќе удавеше бебе додека го крстеше

Снимка од една крштевка во САД привлече големо внимание во мидиумите. Иако оваа церемонија започнува убаво, малку фалеше да зврши кобно.

Крштевката се случува во баптистичка црква, а се тргна наопаку кога бебето буквално му испадна од раце на свештеникот среде обредот додека го полева со вода, а притоа удира во мермерната подлога.

Бебето се исплаши и веднаш заплака, но за среќа минало без повреди.

Qatar 2022