среда, 8. јули 2020. Вести денес: 260
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

Вознемирувачко видео: Бик избоде до смрт гледач на борба

Вознемирувачко видео: Бик избоде до смрт гледач на борба

На шокантна снимка беше фатен моментот кога бик избоде до смрт човек кој од публиката некако успеа да се симне во арената на фестивал за борба со бикови во северозападна Колумбија.

Уште не се знае како човекот успеал да влезе во арената каде го испровоцирал бикот и животното повеќе пати го избодело со роговите.

Во инцидентот што настана потоа во обид да се извлече телото на мажот, беа повредени околу 30 луѓе, од кои неколку се деца.

Парламентарни избори 2020