четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 127
home Вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Снимаа спот, а камерата забележа самоубиство на човек и вистински хорор во позадина (ВИДЕО)

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: Снимаа спот, а камерата забележа самоубиство на човек и вистински хорор во позадина (ВИДЕО)

Кога еквадорскиот рапер Дон Деј почна да снима спот на една атрактивна локација близу водопадот, не знаел дека ќе се случи голема трагедија која ќе биде забележана од камерите.

Имено, Карлон Понтун допатувал во Еквадор со група туристи, но одлучил од водопатот Лагуна Салто де Оро да скокне во смрт.

Меиумите пишуваат дека се самоубил иако прво се претпоставуваше дека е несреќа.

Беше свртен со грб, но ништо не виде, но затоа неговите соработници можеа да го видат човекот како скока од карпата во вода.

Коронавирус