сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 75
home Вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО+ВИДЕО: Мисица брутално ликвидирана на улица

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО+ВИДЕО: Мисица брутално ликвидирана на улица

Надзорните камери го снимиле стравичниот момент на убиството на поранешната натпреварувачка за мис Гватамела на улица во главниот град на оваа држава.

Роса Отилиа Рамирез (32) убиена е на 19 јануари додоека се враќала дома, откако ја однела ќерката во училиште. Камерите го снимиле моментот кога маскиран маж и пришол од зад грб и и пукал во главата.

Полицијата изјавила дека убиецот наверојатно е некој кој ја побзнавал и дека се работи за злосторството од страст. Се уште никој не е осомничен, ни уапсен за убиството на мисицата.

Коронавирус