понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 57
home Вести

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ: Автомобил покоси луѓе на Копакабана, загина бебе!

ВОЗНЕМИРУВАЧКИ СНИМКИ: Автомобил покоси луѓе на Копакабана, загина бебе!

Автомобил влетал на шеталиште во Рио, блиску плажата Копакабана и усмртил едно бебе, а повредил 15 лица, соопштиле бразилските официјални лица.

На интернет објавени се вознемирувачки снимки од инцидентот, кој прикажува повредени луѓе лежат на тротоар и песок.

Сведоците на инцидентот опишуваат дека “мал црн автомобил прелетал преку патеката за точаци” и се забил во пешаците кои се нашле на плажата во Рио де Женеиро.

Возачот кој е приведен рекол дека имал епилептичен напад, а во автомобилот се пронајдени лекови за епилепсија.

Полицијата потврдила дека во инцидентот загинало осуммесечно бебе, и дека нема доказ оти инцидентот е поврзан со терористички напад.

Коронавирус