петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 137
home Вести

Возач на автобус влетал на постојка во Истанбул, 13 повредени

Возач на автобус влетал на постојка во Истанбул, 13 повредени

Најмалку 13 лица се повредени откако возач со автобус влета на преполна автобуска постојка во Истанбул, а потоа со нож ги напаѓал луѓето. Возачот е уапсен, соопшти полицијата во Истанбул.

Во соопштението се наведува дека меѓу повредените има две деца, како и тројца државјани на Иран.

Коронавирус