вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Воз излета од шините најмалку седум загинати

Воз излета од шините најмалку седум загинати

Најмалку седум лица загинаа, а 29 се повредени кога девет вагони од патнички воз излетале од шините.

Како што соопштија официјални претсавници несреќата се случила во источниот дел на Индија, а во времето на несреќата, кој се случила во раните утрински часови, голем број од патниците во возот спиеле.

Како што посочија здравствените власти од 29-те повредени лица, двајца патници се наоѓаат во критична состојба.

Парламентарни избори 2020