вторник, 26. септември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Воружен напад во Лондон, повредени четири лица

Воружен напад во Лондон, повредени четири лица

Четири лица се повредени при напад со огнено оружје во северниот дел на Лондон, а засега никој не е уапсен, соопшти денеска британската полиција.

Инцидентот се случил синоќа, а меѓу повредените има и едно дете.

Засега не се соопштени повеќе детали за нападот, а истрагата е во тек.