понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 131
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Вооружен инцидент во трговски центар во Флорида

Вооружен инцидент во трговски центар во Флорида

Еден маж е повреден при вооружен инцидент во трговски центар во Мајами, соопшти локалната полиција.

Полицијата трага по тројца осомничени.

Повредениот маж е хоспитализиран.

Коронавирус