среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 108
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Вооружен инцидент во Мериленд

Вооружен инцидент во Мериленд

Повеќе лица се повредени во вооружениот инцидент што денеска се случи во Абердин, во округот Харфорд, американската сојузна држава Мериленд.

Според дел од американските медиуми, пукотниците се во магацин на фармацевстка компанија.

Гувернерот на Мериленд соопшти дека неговата канцеларија внимателно ја следи ситуацијата и оти државата е подготвена да пружи секаков вид помош.

МИА

Коронавирус