недела, 12. јули 2020. Вести денес: 68
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Вести

Вонредната состојба во Турција продолжена уште 3 месеци

Вонредната состојба беше воведена во Турција по неуспешниот обид за државен удар во јули 2016 година.
Вонредната состојба во Турција продолжена уште 3 месеци

Турција ќе ја продолжи вонредната состојба за уште три месеци, изјави денеска заменикот премиер Бекир Боздаг.

Вонредната состојба беше воведена во Турција по неуспешниот обид за државен удар во јули 2016 година.

Боздаг рече дека Националниот совет за безбедност ќе разговара за продолжување на вонредната состојба на следната седница и додаде дека кабинетот ќе го одобри тој потег.

Парламентарни избори 2020