четврток, 23. март 2023. Вести денес: 67
home Вести

Вонредна вест: Зградата на британскиот парламент е блокирана од страна на полицијата

Вонредна вест: Зградата на британскиот парламент е блокирана од страна на полицијата

Полицијата во Лондон ги проверува просториите во британскиот парламент во врска со отворен “сомнителен пакет”, пишува Daily Mail.

Според публикацијата, полициски службеници се во коридорите на парламентот.

Полицијата го испитува инцидентот. Не се соопштуваат дополнителни детали.

loading...