среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 1
home Вести

Вoлас: Кина ќе мора да одговори на некои прашања

Вoлас: Кина ќе мора да одговори на некои прашања

Кина ќе мора да одговори на прашања за информациите што ги сподели за епидемијата на коронавирусот, но согледувањето на нејзината улога треба да дојде подоцна, изјави денеска британскиот министер за одбрана Бен Волас.

– Време за согледување е откако сите ќе ја ставиме пандемијата под контрола и кога нашите економии ќе се вратат во нормала, рече Волас за радио ЛБЦ.

Тој додаде дека Кина треба ќе да биде отворена и транспарентна во врска со тоа што научи.

ЕУРО 2020

Македонија