понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 124
home Вести

ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ ВО ИРСКА: Повеќе од 50 полицајци повредени, автомобили изгорени! (ФОТО)

ВОЈНА НА УЛИЦИТЕ ВО ИРСКА: Повеќе од 50 полицајци повредени, автомобили изгорени! (ФОТО)

Млади унионисти кои се спротивставуваат на извозните правила за Северна Ирска воспоставени по Брегзит, ја нападнаа полицијата со камења и запалија неколку возила во делот на Белфаст каде живеат оние кои поддржуваат да останат во Унијата со Велика Британија.

55 полицајци се повредени.

Коронавирус