четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 139
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Вести

ВО ЖИВО: Вонредна состојба- ураганот „Мајкл“ ја погоди Флорида (ВИДЕО)

ВО ЖИВО: Вонредна состојба- ураганот „Мајкл“ ја погоди Флорида (ВИДЕО)

Ураганот „Мајкл“ погоди област во близина на Мексико Бич во сојузната држава Флорида, со сила на ураган од четврта категорија, соопшти Националниот центар за урагани.

Ураганот предизвика смртоносни бранови, носејќи со себе ветровите од 250 километри на час. Силните ветрови на ураганот уништија неколку објектите во градот Панама Сити бич.

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи вонредна состојба на цела Флорида.

Коронавирус