недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 0
home Вести

ВО ЖИВО: Свечена церемонија по повод инаугурацијата на Џо Бајден

ВО ЖИВО: Свечена церемонија по повод инаугурацијата на Џо Бајден

Во моментов во САД е свечената церемонија на новиот претседател на САД, Џо Бајден.

Доналд Трамп веќе ја напушти Белата куќа, со што од денеска САД ќе има нов претседател.

Бајден ги доби изборите во САД, и покрај тоа што Доналд Трамп неколку месеци ги оспоруваше резултатите од изборите, што резултираше и со насилства во Конгресот на 6. јануари оваа година.

Во живо од инаугурацијата на Бајден:

Коронавирус