сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 118
home Вести

Во затвор во Лос Анџелес заразени повеќе половината затвореници

Во затвор во Лос Анџелес заразени повеќе половината затвореници

Повеќе од половината затворениците во сојузниот затвор во Лос Анџелес се позитивни за Ковид-19, а двајца починаа, соопшти денеска американското Биро за затвори.

Од 1.055 затвореници, 570 се заразени како и 10 членови на обезбедувањето.

Многу затвореници се асимптоматски пациенти.

Коронавирус