сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Во верижен судир во Лос Анџелес 25 лица повредени

Во верижен судир во Лос Анџелес 25 лица повредени

Најмалку 25 луѓе се повредени во верижен судир на автопатот во Лос Анџелес, во кој учествувале автобус и повеќе автомобили, пренесуваат американските медиуми.

Портпаролката на противпожарната служба, Маргарет Стјуарт изјавила дека петмина се тешко повредени во инцидентот.

Според информациите, од засега нејасни причини, автобусот по судирот со возилата, удрил во бетонска ограда, пренесе АП.