сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 23
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Во Унгарија 733 случаи на коронавирусот, 34 починати

Во Унгарија 733 случаи на коронавирусот, 34 починати

Бројот на потврдени случаи на Ковид-19 во Унгарија се искачи на 733, со уште две смртни случаи, објавено е на сајтот koronavirus.gov.hu.

Досега починале вкупно 34 лица, а 66 оздравеле.

Во карантин се 13.435 лица, а досега се тестирани 21.250 луѓе.

Коронавирус