среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

Во Украина загинале над 3.700 војници

Во Украина загинале над 3.700 војници

Канцеларијата на Високиот комесаријат за човекови права на ОН (ОХЦХР) соопшти дека 3.752 цивили се убиени во Украина од почетокот на руската инвазија.

ОХЦХР наведува дека повредени се 4.062 луше.

Поголемиот број од жртвите загинале или се повредени при гранатирање и ракетни и воздушни напади. (МИА)

Коронавирус