сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 73
home Вести

Во старечки дом кај Милано 22 лица заразени од коронавирус

Во старечки дом кај Милано 22 лица заразени од коронавирус

Најмалку 22 лица се заразени со коронавирусот во старечки дом на периферијата на Милано, главниот град на Ломбардија, италијанскиот регион најтешко погоден од вирусот.

Само еден од заразените има симптоми, поради што се тестирани над 120 лица сместени во домот, како и персоналот.

Меѓу 22-те лица кои се позитивни на Ковид-19 има и еден работник, објавија италијанските медиуми. 

Коронавирус