петок, 22. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Во сообраќајна несреќа во Мексико загинаа над 20 лица

Во сообраќајна несреќа во Мексико загинаа над 20 лица

 

Најмалку 21 лице загинаа, а околу 30 се повредени во судир меѓу автобус и камион во државата Веракруз во источниот дел на Мексико, објавија локалните власти.

Деветнаесет лица настрадаа на самото место, а двајца им подлегнаа на повредите, изјави началничката  на цивилна одбрана, Гвадалупе Осорно.

Автобусот превезувал верници, кои биле на поклоничко патување. (МИА)

 

Коронавирус