вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Вести

Во снежно невреме во Иран загинаа најмалку осум планинари

Во снежно невреме во Иран загинаа најмалку осум планинари

Најмалку осум планинари загинаа, а уште неколкумина се водат како исчезнати во планините северно од Техеран за време на денешното силно снежно невреме.

Како што јави иранската државна телевизија е можно 12 планинари да исчезнале во невремето.

Спасувачката акција е прекината поради ноќта и ќе биде продолжена утре. (МИА)

Коронавирус