недела, 27. септември 2020. Вести денес: 104
home Вести

Во Швајцарија 540 жртви на коронавирусот, 20.278 заразени

Во Швајцарија 540 жртви на коронавирусот, 20.278 заразени

Бројот на починати од коронавирусот во Швајцарија денеска достигна 540, од 484 колку што беа регистрирани во петокот.

Бројот на луѓе кои се позитивни на вирусот се зголеми од 19.303 на 20.278.

Коронавирус