четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 154
home Вести

Во Шпанија најмалку смртни случаи за еден месец

Во Шпанија најмалку смртни случаи за еден месец

Во Шпанија во изминатите 24 часа се регистрирани најмалку смртни случаи од коронавирусот во последниот месец – 288, соопшти Министерството за здравство на земјата.

Вкупниот број на починати изнесува 23.190.

Вкупниот број на заразени со новиот коронавирус во Шпанија изнесува 207.634.

Коронавирус