петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 7
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Во Шпанија алармантно: Изминатата ноќ починале 832 лица

Во Шпанија алармантно: Изминатата ноќ починале 832 лица

Бројот на починати од последиците на новиот коронавирус во Шпанија во текот на ноќта изнесува 832, соопшти Министерството за здравство.

Во Шпанија 72.248 луѓе се позитивни на Коивд-19, додека вчера нивниот број изнесуваше 64.059.

Вкупниот број на смртни случаи во Шпанија е 5.690.

Коронавирус