сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Во семејна куќа убиени две деца

Во семејна куќа убиени две деца

Двајца тинејџери се пронајдени мртви во северозападниот дел на Сиднеј.

Како што пренесува Гардијан, полицијата потврдила дека во куќата се пронајдени тела на момче и девојче со рани од куршуми.

Полицијата се сомнева дека тие биле застрелани од некој од членовите на семејството.

Локалните власти соопштија дека во тек е потрага по 50-годишен маж, а портпаролот на полицијата изјави дека сликата која што ја начекале била страшна, како од хорор филм.

Коронавирус