среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 156
home Вести

Во САД регистрирани над 215.000 новозаразени и 2.534 починати од Ковид-19

Во САД регистрирани над 215.000 новозаразени и 2.534 починати од Ковид-19

Во САД во текот на последните 24 часа биле регистрирани 215.586 нови случаи на коронавирус, а други 2.534 лица умреле како последица на инфекцијата, покажуваат податоците на Универзитетот Џон Хопкинс.

Си-Ен-Ен пренесе дека вкупниот број на потврдени случаи на коронавирус во САД од почетокот на пандемијата изнесува 15.164.886, а досега умреле 286.229 лица.

Локални избори 2021