петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Во САД денеска речиси 1.500 починати и над 56.000 илјади новозаразени со коронавирус

Во САД денеска речиси 1.500 починати и над 56.000 илјади новозаразени со коронавирус

Центарот за превенција и заразни болести (ЦДЦ) објави дека во САД во последните 24 часа биле регистрирани 56.307 случаи на инфекција со коронавирус и дека починале речиси 1.500 пациенти.

Вкупно 5.176.018 лица досега биле заразени во САД.

Вкупниот број на смртни случаи од Ковид-19 во САД е 165.148.