сабота, 31. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Во Русија регистрирани се 1.264 заболени од Ковид-19

Во Русија регистрирани се 1.264 заболени од Ковид-19

Бројот на потврдени случаи со новиот коронавирус во Русија во последните 24 часа се зголеми за 228 и се искачи на 1.264.

Ковид-19 е потврден во 62 руски региони, а само во Москва се пријавени 114 новозаболени.

Додека Штабот за превенција од ширењето на новиот коронавирус соопшти дека оздравеле 49 луѓе, а едно лице починало во Москва.

Во Русија досега како последица од Ковид-19 починале четири лица.

Коронавирус