понеделник, 25. септември 2023. Вести денес: 59
home Вести

Во Русија повторно над 10.000 заразени со коронавирусот за еден ден

Во Русија повторно над 10.000 заразени со коронавирусот за еден ден

Во Русија во последните 24 часа се регистрирани 10.028 нови случаи на Ковид-19, со што вкупниот број на заразени достигна 242.227.

Руските здравствени власти соопштија дека од вкупниот број нови пациенти, 4.461, или 44,5 проценти, немаат никакви симптоми.

Русија од вчера е на второ место во светот по бројот на заразени со коронавирусот, после САД.