недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 70
home Вести

Во Русија најмногу смртни случаи за еден ден од почетокот на епидемијата

Во Русија најмногу смртни случаи за еден ден од почетокот на епидемијата

Во последните 24 часа во Русија од Ковид-19 починале 569 лица починаа, најмногу за еден ден од почетокот на епидемијата.

Од последниот пресек потврдени се уште 26.402 новозаразени, соопшти кризниот штаб во Москва.

Досега во Русија биле заразени 2.322.056 лица, а 40.464 починале.

Коронавирус